Łosoś w skorupce

  • Poziom trudności: trudne
  • Temperatura: 180°C
  • Czas: 27 minut
  • Funkcja: Multi Power

Składniki

80 g masła

3 jajka

35 g mąki

250 g świeżego łososia

200 g ciasta francuskiego

100 g ryżu

1 szalotka

100 g bulionu warzywnego

Sól i pieprz

Liście laurowe

Przygotowanie

Krok 1

Posiekać szalotkę i usmażyć na patelni do miękkości na niewielkiej ilości masła. Doprowadzić bulion do wrzenia. Do bulionu dodać ryż, usmażoną szalotkę oaz liść laurowy. Ponownie doprowadzić do wrzenia. Przykryć naczynie folią aluminiową, zdjąć z palnika i pozostawić na około 15 minut.

Krok 2

Przełożyć ryż na duży talerz, dodać dwa kawałki masła i pozostawić do ostygnięcia. Usunąć z łososia skórę i ości, umyć go i pokroić w kostkę.

Krok 3

Rozwałkować na posypanej mąką stolnicy ciasto francuskie, wyciąć z niego dwa prostokąty - jeden nieco większy od drugiego.

Krok 4

Włożyć większy prostokąt ciasta do wysmarowanego masłem naczynia żaroodpornego. Posmarować powierzchnię rozmąconym żółtkiem; przykryć ryżem, pozostawiając nieco przestrzeni na krawędziach. Posmarować tę powierzchnię rozmąconym żółtkiem, umieścić na wierzchu łososia, dodać sól i pieprz do smaku.

Krok 5

Drugi prostokąt ciasta francuskiego skleić z dolną warstwą, wykonując trzy nacięcia na powierzchni. Posmarować ciasto rozmąconym jajkiem i włożyć do piekarnika.

W przypadku przepisu pojedynczego umieścić formę na półce 3.