80 g masła
3 jajka
35 g mąki
250 g świeżego łososia
200 g ciasta francuskiego
100 g ryżu
1 szalotka
100 g bulionu warzywnego
Sól i pieprz
Liście laurowe
Posiekać szalotkę i usmażyć na patelni do miękkości na niewielkiej ilości masła. Doprowadzić bulion do wrzenia. Do bulionu dodać ryż, usmażoną szalotkę oaz liść laurowy. Ponownie doprowadzić do wrzenia. Przykryć naczynie folią aluminiową, zdjąć z palnika i pozostawić na około 15 minut.
Przełożyć ryż na duży talerz, dodać dwa kawałki masła i pozostawić do ostygnięcia. Usunąć z łososia skórę i ości, umyć go i pokroić w kostkę.
Rozwałkować na posypanej mąką stolnicy ciasto francuskie, wyciąć z niego dwa prostokąty - jeden nieco większy od drugiego.
Włożyć większy prostokąt ciasta do wysmarowanego masłem naczynia żaroodpornego. Posmarować powierzchnię rozmąconym żółtkiem; przykryć ryżem, pozostawiając nieco przestrzeni na krawędziach. Posmarować tę powierzchnię rozmąconym żółtkiem, umieścić na wierzchu łososia, dodać sól i pieprz do smaku.
Drugi prostokąt ciasta francuskiego skleić z dolną warstwą, wykonując trzy nacięcia na powierzchni. Posmarować ciasto rozmąconym jajkiem i włożyć do piekarnika.